Урок 3 ( Lesson 3)
Клас: 3
Тема: “ Шкільне життя ”( “Welcome Back to School”)
Підтема: “Дні тижня. Мій улюблений предмет ( Days of the Week. My Favourite
Subject ) ”
Цілі уроку: 1)
практична: активізувати лексику теми,
вдосконалювати усне та писемне мовлення
учнів, тренувати вживання теперішнього неозначеного часу в мовних
конструкціях «I like; he\she likes»; «I don’t like; he\she doesn’t
like…»;
2) розвиваюча: розвивати мислення, вміння спілкуватися іноземною мовою;
3) виховна: виховувати позитивне
ставлення до іноземної мови, до навчальних предметів, до навчання вцілому;
вчити учнів бути уважними, організованими та активними.
Обладнання: плакат “Days of the Week”, підручники для 3 класу, підстановці таблиці ( на
вживання мовних конструкцій I like; he\she likes; I don’t like; he\she doesn’t like…);
картки
з індивідуальними завданнями, картки зі знаками фонетичної транскрипції,
картки
для повторення правил читання, дитячі
малюнки із зображенням улюбленого
уроку,
фотоальбом “ School Subjects”,макети чоловічків “don’t \ doesn’t”, комп’ютер,
магнітофон.
Тип уроку:
урок ознайомлення з новими ГС та формування рецептивних навичок.
Хід уроку
І. Організаційний момент
1. Привітання
T: Good morning, children.
P-s: Good morning to you,
Good morning to you!
We are all in our places
With sunshining faces.
Good morning to you,
We are glad to see you!
T:
I’m glad
to see you too. Sit down, please. How are you today?
P-s:
We are fine. Thank you!
2. Повідомлення теми й мети уроку
T: Третьокласники, сьогодні на вас
знову чекає цікава та захоплива мандрівка. А щоб дізнатися про що піде мова,
вам слід розпізнати тему уроку, яка записана на дошці.
Запис на дошці:
DAYSOFTHEWEEK.
MYFAFOURITESUBJECT.
Отже, сьогодні ми продовжимо розмову про навчальні предмети, які ви
вивчаєте у школі; ви навчитеся розповідати, що ви робите на різних уроках, а
також повідомляти, який урок подобається або не подобається вам і вашим друзям.
2.Уведення в іншомовне
середовище
1) Мовленнєва зарядка : Ball Game ( T--- P1 , P2, P3 )
·
Do you like to go to school?
·
Do you like to read?
·
Do you like to play sport?
·
Do you like to speak
English?
·
What is your favourite day
of the week?
-1-
·
* “What is your favourite subject?” ( учні дають відповідь на запитання,
демонструючи свої
малюнки, на яких зображено улюблений урок).
3) Game “ The Dwarf’s House “ (робота
з плакатом “Days of the Week”: знайти будиночок для кожного з семи гномів.
Наприклад, Monday ---- понеділок і т.д.)
4) Spider-grammes
II. Основна частина уроку.
1. Активізація лексичного
матеріалу в рамках граматичного часу Present Simple
1) Хорове
повторення (
назви днів тижня – за ПК )
2) Повторення вірша “Days of the Week”
On
Monday we go to school,
On Tuesday we jump in the pool,
On Wednesday we write our names,
On Thursday we play our games,
On Friday we watch TV,
On Saturday we swim in the sea,
On Sunday we sing our song
It isn’t very long.
T: Well done, children.
3) T: Look at the
blackboard and find the odd word
1) Monday, Tuesday,
teacher, Friday.
2) Read, swim, write,
speak.
3) Book, tennis, pen,
pencil.
4) Teacher, English,
schoolboy, schoolgirl.
5) Monday, Math,
Music, Art.
4) Хорове повторення (назви
шкільних предметів – з використанням фотоальбому
“ School Subjects” )
Maths, English, Art, Reading, Sport, Music
5) Лексична гра “
What Subject Is It ?” ( вчитель показує
підручники, за якими працюють учні 3 класу на уроках ( “Математика”, “Читанка”, “English”),нотний зошит, альбом
для малювання, м’яч, а вони називають навчальний
предмет )
6) Робота з
підручником ( О. Карп’юк)
1. Впр. 4 (с.58)
Учитель просить співвіднести словосполучення
вправи з малюнками підручника :
Picture 1 – count, do sums;
picture 2 – speak, read and write English і т.д.
7) Робота у зошиті на друкованій
основі
Завд.1
(с.39)
Прочитайте та доберіть назви дій до тих предметів,
на яких вони виконуються:
Зразок:
Maths – count and do sums.
2. Фізкультхвилинка (проводить один із учнів)
-2-
T: Are you tired, pupils? Let’s do some physical exercises. Stand up!
Hands up, hands
down,
Hands on your
hips, sit down.
Stand up and stand
still!
Hands to the
sides!
Bend left! Bend
right!
Hands on your
hips!
One, two, three – hop!
One, two, three –
stop!
3. Активізація конструкції I like…; he \ she likes…
1)Підготовка до усного
монологічного й писемного мовлення ( робота з підстановчими таблицями )
T: Now, look at the blackboard, please and make up sentences
I like
|
Music
English
Maths
Reading
Art
Sport
|
because
|
I like
|
drawing and painting
playing games
singing
counting and doing sums
speaking, reading and
writing English
reading books
|
He \ She likes
|
Music
English
Maths
Reading
Art
Sport
|
because
|
He\She likes
|
drawing and painting
playing games
singing
counting and doing sums
speaking, reading and
writing English
reading books
|
2)Писемне мовлення (картки
для самостійної роботи). Завдання учнів – скласти речення зі слів на картках
1. I \
running \ like \ and \ jumping
________________________________________________________
2. like \ like \ We \ we \ learning English
rhymes \ because \ English______________________________
3. Bill \ doing sums \ likes
______________________________________________________________
4. Friday \ day \ is \ her \
favourite_________________________________________________________
5. because \ likes \ she \ likes \ reading texts \ Reading \
Kate___________________________________
|
3. Активізація конструкції I don’t
like…; he \ she doesn’t like…
1) Пригадування вірша з
використанням заперечення “don’t” та макетів чоловічків“don’t \ doesn’t”
Don’t Run across
the Road
Don’t run across the road! Don’t run in school,
Stop and look! Always
walk.
Don’t write on the walls, Listen to the teacher,
Write in your copy books. Please, don’t talk!
2) Розвиток навичок
усного монологічного мовлення ( робота з підстановчими таблицями )
-3-
I don’t
like
|
Music
English
Maths
Reading
Art
Sport
|
because
|
I don’t like
|
drawing and painting
playing games
singing
counting and doing sums
speaking, reading and
writing English
reading books
|
He\She doesn’t like
|
Music
English
Maths
Reading
Art
Sport
|
because
|
He\She doesn’t like
|
drawing and painting
playing games
singing
counting and doing sums
speaking, reading and writing
English
reading books
|
3) Розвиток навичок читання
·
повторення правил читання (картки для читання букви u [ Λ ] та буквосполучень ou, ow [ au ], ay, ai, ey [ ei ] )
·
підр., Впр.1, с.57
III. Перевірка домашнього
завдання
Учитель запитує переклад окремих слів та словосполучень пісні Впр.5 (с.56)
з англійської мови українською, а також з української англійською. Після цього
учні читають слова пісні за вчителем , потім хором співають.
Vl. Заключна частина уроку.
1) Пояснення домашнього завдання:
·
РЗ, завд.2, с. 39 (написати відповіді на запитання );
·
Підр., Впр.3, с.58 (скласти письмову розповідь про свого
друга чи подругу за зразком ).
2) Підведення підсумків уроку
T: Today, we remembered the material about days of the week and school subjects . What do you like the most?
3) Оцінювання і коментар
T: You are good pupils. Your marks are…
4)Прощання
T: Good buy, children!
P-s: Good buy, teacher!
Now it’s time for play,
No more English lessons for
today!